دانلود رایگان استاندارد ASME B16.5

پنجشنبه 9 خرداد 1398
علی عزیزی
دانلود رایگان استاندارد ASME B16.5 
دانلود رایگان استاندارد ASME B16.5
برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

این استاندارد درجه بندی های فشار – دما، مواد، ابعاد، تلانسها، نشانه گذاری، سنجش، و روشهای تعیین دهانه برای فلنجها و اتصالات لبه دار را پوشش می دهد. موارد مشمول بدین قرارند:

۱) فلنجهایی با تعیین درجه بندی کلاس های ۱۵۰، ۳۰۰، ۴۰۰، ۶۰۰، ۹۰۰ و ۱۵۰۰ در سایزهای NPS 1/2 تا NPS 24 و فلنجهایی با تعیین درجه بندی کلاس ۲۵۰۰ در سایزهای NPS 1/2 تا NPS12، با شرایط داده در واحدهای متریک و متداول ایالات متحده با قطر پیچ مهره ها و سوراخ های پیچ فلنجها که در واحدهای اینچ بیان می شوند.

۲) اتصالات لبه دار با تعیین درجه بندی کلاس ۱۵۰ و ۳۰۰ در سایزهای  NPS 1/2 تا NPS 24 با شرایط داده شده در واحدهای متریک و متداول ایالت متحده با قطر پیچ مهره ها و سوراخ های پیچ فلنجها که در واحدهای اینچ بیان می شوند.

۳) اتصالات لبه دار با تعیین درجه بندی کلاس ۴۰۰، ۶۰۰، ۹۰۰ و ۱۵۰۰ در سایزهای  NPS 1/2 تا NPS 24 و اتصالات لبه دار با تعیین درجه بندی کلاس ۲۵۰۰ در سایزهای 1/2 تا  NPS 12 که در پیوست اختیاری E اعلام شده اند که در آن تنها واحدهای متداول ایالت متحده آورده شده است. 

 این استاندارد محدود می شود به:
۱) فلنجها و اتصالات لبه داری که از مواد قالبگیری شده یا شکل داده شده ساخته می شوند. 
۲) ﻓﻠﻨﺠﻬﺎﻱ ﻛﻮﺭ ﻭ ﻛﺎﻫﻨﺪﻩ ﻣﻌﻴﻨﻲ ﻛﻪ ﺍﺯ ﻣﻮﺍﺩ ﻗﺎﻟﺒﮕﻴﺮﻱ ﺷﺪﻩ، ﺷـﻜﻞ ﺩﺍﺩﻩ ﺷـﺪﻩ، ﻳـﺎ ﻭﺭﻕ ﺳـﺎﺧﺘﻪ ﻣـﻲ ﺷﻮﻧﺪ . 
ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺍﺳﺘﺎﻧﺪﺍﺭﺩ ﺷﺮﺍﻳﻂ ﻭ ﺗﻮﺻﻴﻪ ﻫﺎﻱ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﭘﻴﭻ ﻣﻬﺮﻩ ﻛﺎﺭﻱ ﻓﻠﻨﺞ، ﻭﺍﺷﺮﻫﺎ ﻭ ﻟﻮﻟـﻪ ﻫـﺎ  ﮔﻨﺠﺎﻧﺪﻩ ﺷﺪﻩ ﺍﻧﺪ.مهندسی مکانیک، ویدیوی آموزشی، جزوه، کتاب، حل المسائل، آموزش تصویری، فیلم آموزشی

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانلود و آموزش رایگان مهندسی مکانیک است. || طراح قالب avazak.ir
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات