آموزش طراحی مخازن تحت فشار - مراحل ساخت 2

چهارشنبه 28 شهریور 1397
علی عزیزی
آموزش مخازن تحت فشار

ادامه مراحل ساخت مخزن تحت فشار استوانه ای را در ادامه مطلب مشاهده کنید
این بخش به مباحثی چون مونتاژ کردن و شلنگ تراز کردن می پردازد.


9. مونتاژ شل به هد (Head)

معمولا ضخامت هد، بزرگتر یا حداقل برابر ضخامت ورق شل است. اختلاف ضخامت شل را به بیرون می اندازند و داخل هد با شل باید کاملا هم امتداد باشد.

10. طریقه محوربندی (اکسل بندی) کردن مخزن

پس از مونتاژ شل ها معمولا سوراخ (Manhole, Opening) در زاویه 270، 180 یا 90 درجه با خط محور مخزن قرار دارد. از روی خط سنبه محیط را به چهار قسمت مساوی تقسیم می کنیم. بعد از تقسیم محیط توسط خط کشی خط محور را در طول مخزن ادامه می دهیم. این کار را در هر چهار طرف مخزن انجام می دهیم. این خطوط به طور عامیانه به خطوط آکس معروفند. 
برای نازل ها و اتصالاتی که روی مخزن سوار می شوند، مطابق با نقشه اندازه ها تا خط آکس داده می شوند، که به projection معروف است. 

11. طریقه شلنگ تراز کردن

این عملیات به منظور اطمینان از تراز بودن مخزن انجام می شود. لبه شلنگ را در ابتدای محور و ابتدای مخزن، و انتهای شلنگ را در انتهای محور و انتهای مخزن قرار می دهیم. بایستی آب در ابتدا و انتهای مخزن دقیقا روی خط محور قرار بگیرد. (آب درون شلنگ باید حاوی هوا باشد.)

12. نازل

ترکیبی از فلنج و لوله که هر دو دارای یک مشخصه هستند نازل ها را تولید می کنند. اگر فلنج و لوله از لحاظ ضخامت اختلاف داشته باشند، باید به نسبت 3 به 1 فلنج یا لوله را taper زد.
هنگام اتصال لوله و فلنج فاصله بین لوله و فلنج (Gap) باید بررسی شود و از گونیا بودن مونتاژ اطمینان حاصل شود.
در مورد جوشکاری نیز باید مطابق استاندارد WPS باید پاس ریشه با آرگون و پاس های بعدی E7018 زده شوند. پس از جوشکاری هم تاییدیه VT توسط مامور کنترل کیفیت QC مورد نیاز است. پس از تایید VT باید تست غیر مخرب (RT) انجام شود.

13. مونتاژ کردن نازل و شل

معمولا هنگام مونتاژ ارتفاع نازل تا خط آکس را به اندازه 2 میلیمتر (یا بیشتر) در نظر می گیرند. اصطلاحا می گویند جوش خودش را می کشد. هنگام اتصال نازل به شل به کمک شاقول خطوط آکس نازل و محور باید کنترل شوند. اندازه ارتفاع از سطح (Face) فلنج تا شل باید از دو طرف فلنج مساوی باشند. جوشکاری نیز مطابق استاندارد WPS انجام می شود. هنگام جوشکاری نازل روی شل تست UT مورد نیاز است. برای Pad نازل ها تست PT انجام می شود.

14. پایه مخزن (Saddle)

تمام جوش های پایه از نوع جوش گوشه است و تست غیر مخرب آنها PT و VT است.

15. عدسی (Head)

عدسی ها انواع مختلفی دارند: بیضوی، کروی، تخت و مخروطی. که در شکل زیر می بینید.


در اندازه گیری باید پارامترهای عمق یا ارتفاع عدسی، اندازه قسمت صاف عدسی و هر چهار ناحیه (شعاع) عدسی رعایت شده باشند. و ضخامت چهار ناحیه عدسی کنترل شود که نباید از ضخامت مخزن کمتر باشد.

16. تست هیدروستاتیک

پس از پایان همه مراحل ساخت این تست انجام می پذیرد. فشار این تست حدود 1.5 برابر فشار طراحی مخزن می باشد.

17. رنگ آمیزی

پس از اتمام تمام مراحل ساخت ابتدا عملیات سندپلاست صورت میگیرد و سپس رنگ آمیزی انجام می شود. ضخامت رنگ بایستی بین 50 تا 120 میکرون باشد.

نویسنده: علی عزیزی

مهندسی مکانیک، ویدیوی آموزشی، جزوه، کتاب، حل المسائل، آموزش تصویری، فیلم آموزشی

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانلود و آموزش رایگان مهندسی مکانیک است. || طراح قالب avazak.ir
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic